Bir Tohum Bir Hayat

Bir Tohum Bir Hayat

Tohum Transfer Kalkanı

Tohum Transfer Kalkanı

Tohum üretimi kadar, tohumu nihai tüketiciye ulaştırmanın sorumluluğu da büyüktür. Bu sorumluluğun tohumun üretimine yansıması, çiftçilerimizin yatırımlarını etkilemesi ve hassasiyetinin yüksek olması, Biotek olarak tohum transfer kalkanı oluşturmamızın başlıca nedenleridir.


Biotek, tüm tohum çeşitlerinde sürekli güncellenen inovatif ambalaj koleksiyonu ile tohumun en sağlıklı şekilde transfer olmasını sağlıyor. Çiftçilerimizin daha sağlıklı ekim gerçekleştirebilmesi ve yüksek verim alabilmesi için sürdürülen kalkan ivmesi, çeşitlerde dış etkenlere karşı yüksek koruma sağlıyor.


Transfer işlemi öncesi dünya standardı kontrollerin yapılması ile birlikte, tohumun ulaşımını sağlayan birinci unsurlar teste tabi tutulur. Biotek sağlıklı ambalaj politikası gereği, tüm çeşit taşıyıcıları tabi tutulduğu testten başarılı geçmek zorundadır. Sağlıklı ambalajların testini tamamlaması, tohumun sağlığını koruma amacı ile büyük önem taşır.


Biotek, negatif tüm etkenleri ortadan kaldıran ve nihai tüketiciye sorunsuz ulaşan çeşitler için transfer kalkanı koruma mekanizmasını sürekli geliştirmeye devam ediyor.